Kotva

Krajské kolo fyzikální olympiády

Vloženo: 6.5.2021 | Autor: Bímová | Zobrazeno: 160x
Dne 22. 4. 2021 se uskutečnil 62. ročník Krajského kola fyzikální olympiády. Konalo se opět distančně a naše škola měla početné zastoupení.

I toto krajské kolo bylo realizováno opět distančně v systému OSMO. Naši školu reprezentovala 3 děvčata 9. ročníku, která postoupila z okresního kola tím, že se stala všechna úspěšným řešitelem. Byly to Anežka Prošková (IX. A), Adéla Sawruková a Natálie Sawruková (obě IX. B). 

Děvčata již práci v systému OSMO znala z okresního kola, takže to pro ně nebyl žádný problém. Ve čtvrtek 22. 4. v 8:30 byly připravené  doma u svým počítačům a čekaly na zveřejnění zadání úloh. Opět měly 4 úlohy, z nichž každá měla další 4 podúlohy. Na vypracování měly čas od 8:30 do 13:00. Svou práci si musely dobře naplánovat, aby svá řešení odevzdaly v systému včas.

Do tohoto krajského kola  bylo přihlášeno v kategorii E (9. ročník a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) v rámci Ústeckého kraje celkem 26 účastníků. Naše děvčata se ve velmi silné konkurenci víceletých gymnázií a škol se speciální výukou vůbec neztratily a výborně se připravily. S řešením úloh se popraly, podle mého, na výbornou.

A jak to dopadlo?

Anežka Prošková byla 16., Adélka Sawruková skončila na 11. místě a Natálka Sawruková se umístila na úžasném 9. místě. Ještě je třeba zmínit, že Adélka a Natálka Sawrukovy se opět staly úspěšnými řešiteli. Bohužel toto krajské kolo je v této kategorii nepostupové, tedy konečné. Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde.

Co říci závěrem? Je nutné všechna tři děvčata pochválit a poděkovat jim za vlemi úspěšnou reprezentaci naší školy, protože v této době to opravdu neměly jednoduché, dokázaly se připravit i mimo svých školních povinnosti, udělat něco navíc a  v opravdu silné konkurenci obstály na výbornou.

Tak ještě jednou blahopřejeme laughing a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Valentina Bímová

 

Partneři a projekty