Partneři
Kotva

  

   

  

 

  

   

 

PROJEKTY
Aktuality
Krajské kolo fyzikální olympiády
6.5.2021

Přečtěte si článek o úspěchu našich v Krajském kole fyzikální olympiády v sekci Úspěchy žáků.

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání
3.5.2021

Rozhodnutí o přijetí dětí k základnímu vzdělávání pro školní rok 2021/2022 nejdete zde (Velikost: 95.62 kB).

Nábor do sportovní třídy pro školní rok 2021/2022
28.2.2021

Jsi "páťák" a rád sportuješ? Informace o tom, jak se přihlásit do sportovní třídy najdeš v tomto článku nebo na Blogu školy.

Hledáme učitele s aprobací Pracovní činnosti
29.8.2020

Přijmeme kvalifikovaného aprobovaného učitele pracovních činností
(dílnaře). Na dobu určitou pro školní rok 2020/2021, úvazek tři hodiny týdně.
Zájemci se mohou hlásit osobně ve škole, na mail: skola@3zscv.cz nebo
telefonicky na 474 651 418.

Miloslav Hons, ředitel školy

Dlouholetá spolupráce s klubem zápasu CZECH WRESTLING Chomutov
13.8.2020

Přečtěte si zajímavé informace o dlouholeté spolupráci naší školy s klubem zápasu v tomto článku v sekci "Spolupráce s externími organizacemi".

Mapa webu

Projekty na naší škole

Vloženo: 26.9.2017 | Autor: Bímová| Zobrazeno: 4420x |

Naše škola se již několik let zapojuje do různých projektů, jak zahraničních, tak i do projektů v rámci Evropských strukturálních fondů.

Vše začalo jazykovým kurzem v Glasgově a tím, že žádný ředitel české školy nechtěl jet na projekt ARION do Rumunska. Dnes už s touto školou spolupracujeme 11. rokem a současný projekt, který právě začal setkáním koordinátorů u nás v Chomutově, The Way People Live In Different Countries, je už třetím společným mezinárodním projektem.

Vzniklá skupina se dále setkávala a nadále setkává – v průběhu 10 let jsme se dále setkávali na školách, ministerstvech, školní inspekci, ale i na horách a v rodinách. Začali jsme symbolicky v Bruselu a pokrčovali v Německu, Francii, Švédsku, Turecku, opět v Rumunsku a dvakrát byli kolegové i u nás. Jako menší zpestření všichni absolvovali i malý lyžařský kurz u nás na Klínovci.

Sněhová koule mezinárodních vztahů a aktivit se stále zvětšovala a vypadávali z ní i další akce. Naše škola připravila dvakrát projekt pro odborníky ve vzdělávaní tzv. SVES na téma How Attract Youn Poeple To VET Schools. Sami jsme se těchto SVES akcí také několikrát účastnili. Například ve Švédsku, Turecku, Kajmanských ostrovech, Dánsku.

Vynikající byl projekt Traditions Under The European Sky – výměna zkušeností a návštěva škol v Turecku, Portugalsku, Rumunsku a Litvě to byly neocenitelné zážitky jak pro děti, tak i učitele.

ŘŠ zastupoval i na výročním zasedání sekce SVES v Řecku naší národní agenturu (Dnešní Dům zahraniční spolupráce)

Využili jsme všech možností, abychom poslali naše učitele i žáky na jazykové kurzy a stínování. Byli jsme v Německu, Portugalsku, Irsku, Rumunsku, vícekrát v Turecku, na Maltě, ale také na školách na Azorských ostrovech.

Kolega Láďa Chabr vstavoval a vedl výtvarný seminář u našich partnerů v Moskvě.

ŘŠ je už více jak 15 let členem pedagogického networku Trvalá Obnova Školy, ve kterém se aktivně podílí také na zajišťování mezinárodních kontaktů, výjezdů a další spolupráce. Společně jsme byli ve Slovinsku, Chorvatsku, ve Finsku, v Británii a také na Islandu.

Ale pomáháme i jiným školám včetně středních. Poděkování se nám dostalo od kolegů ze základních škol z Kladna a Uherského Hradiště.

Prostě je to perfektní a velké poděkování patří hlavně zřizovateli, který nás prostřednictvím odboru školství a jmenovitě díky vedoucí Bc. Dagmar Mikovcové vždy aktivně podporovali.

Do našich aktivit jsme dokonce zapojili i bývalého ministra školství Portugalské republiky, který přijal pozvání ŘŠ na tzv. Letní školu TOŠ.

A koho ještě zmínit? Určitě naše děti, na všech akcích byly perfektní, a také jejich rodiče, Bez jejich aktivního zapojení by mnoho věcí prostě být nemohlo.

Mgr. Miloslav Hons, ředitel školy