Partneři
Kotva

  

   

  

 

  

   

 

PROJEKTY
Aktuality
Výsledky voleb do školské rady při Základní škole Chomutov, Na Příkopech 895 za zákonné zástupce žáků.
23.10.2020

Výsledky voleb do Školské rady, které se uskutečnily ve dne 21. a 22. 10 2020 najdete v tomto článku.

Důležitá upozornění pro rodiče žáků
10.10.2020
  • Termíny distanční výuky a podzimních prázdnin - organizaci a termíny distanční výuky pouze pro žáky II. stupně naleznete na blogu školy nebo zde.
  • Školní jídelna - odhlášení oběda v době distanční výuky v případě, že jídlo nebude odebráno do jídlonosiče. Více informací zde.
  • Volby do Školské rady proběhnou ve dnech 21. - 22. 10. 2020 vždy od 7:30 do 17:00 hodin tajnou volbou ve vestibulu školy vhozením hlasovacího lístku. Více informací zde.

 

 

Příkaz ředitele školy O výuce tělesné a hudební výchovy
29.9.2020

Na blogu školy si přečtěte Příkaz ředitele školy O výuce tělesné a hudební výchovy na Základní škole v Chomutově, Na příkopech 895 s účinností od 30. 9. 2020.

Rozhodnutí ředitele Základní školy Chomutov, Na Příkopech 895
9.9.2020

Milé děti, vážení rodiče a návštěvníci naší školy, prosím, přečtěte se Rozhodnutí ředitele školy v článku sekce Blog školy, které se týká použití ochranných roušek ve škole.

Dočasná změna výdeje oběda do jídlonosiče
2.9.2020

Vážení rodiče,

v případě nemoci Vašeho dítěte se oběd do jídlonosičů vydává jen první den nemoci. Jídlo odebírané do jídlonosiče je nutno odebrat pouze v čase 11:15 - 11:30. Výdej jídla do jídlonosiče se provádí ve školní jídelně pouze u výdejního okénka a současně připomínáme, že stále platí povinnost mít v budově školy nasazenou ochrannou roušku.

Eliška Marešová, vedoucí školní jídelny

Hledáme učitele s aprobací Pracovní činnosti
29.8.2020

Přijmeme kvalifikovaného aprobovaného učitele pracovních činností
(dílnaře). Na dobu určitou pro školní rok 2020/2021, úvazek tři hodiny týdně.
Zájemci se mohou hlásit osobně ve škole, na mail: skola@3zscv.cz nebo
telefonicky na 474 651 418.

Miloslav Hons, ředitel školy

Změna provozu školní družiny od 1. září 2020
28.8.2020

Vzhledem k stále probíhající rekonstrukci budovy školní družiny, dochází ke změně provozu. Důležité informace najdete v tomto článku.

Oznámení - platba stravného na měsíc září 2020
19.8.2020

Konec prázdnin se blíží a je třeba myslet na nový školní rok. S tím souvisí zajištění obědů pro Vašeho školáka. Prodej stravného na měsíc září 2020 bude zahájen již příští týden a to v předem stanovených dnech. Více informací naleznete v tomto článku nebo v sekci Jídelna -> Oznamení vedoucí školní jídelny.

Eliška Marešová, vedoucí školní jídelny

Dlouholetá spolupráce s klubem zápasu CZECH WRESTLING Chomutov
13.8.2020

Přečtěte si zajímavé informace o dlouholeté spolupráci naší školy s klubem zápasu v tomto článku v sekci "Spolupráce s externími organizacemi".

Přihlašování dětí do školní družiny na školní rok 2020/2021
12.6.2020

Důležité informace o přihlášení dítěte do školní družiny na nový školní rok 2020/2021 a novou přihlášku najdete v tomto článku.

Rozhodnutí o přijetí dětí k základnímu vzdělávání ve školním roce 20209/2021
7.5.2020

Ředitel základní školy, jejíž činnost vykonává Základní škola Chomutov, Na Příkopech 895 podle platné legislativy (školský zákon, správní řád), projednal žádosti o přijetí dětí k základnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021 a rozhodl. Více informací a právní dokument naleznete v tomto článku.

Mapa webu

Slovo ředitele ENG

Vloženo: 19.8.2015 | Autor: Tomáš Křivan| Zobrazeno: 12430x |

Dear students, parents and friends of our school,

 

You´ve entered the website of the oldest elementary school in Chomutov.

Our school was built in 1892-1893 and the education has continued here since 1894. The school has changed and developed its existence in different ways. I believe that the changing process won´t stop in this time, when there are many opportunities for those who want to use them. Therefore, we, teachers and other employees of our school want our school to be a pleasant place not only for our employees but especially for our students. I´m convinced that all our students have the same chances to be successful and happy here.

 

The basic conception and focus of our school are based on these goals. We want our school to be a place full of great experiences, a place, where true friendships are formed, a place, where students appreciate their teachers, will remember them and won´t turn away their sights when they meet them. The school educational programme “A Key for Life” presents its focus on subjects like Information Technologies, foreign languages and Maths. We are convinced that the focus of our programme allows us to bring new forms and modern pedagogical methods in our work and doesn´t stop in getting perfect results even when classic teaching methods are being used. Our primary teachers use a genetic method of reading and writing. Maths is taught according to Hejný method.

We desire our students and parents to be more involved in the happenings at our school, listen to them and accept their comments and ideas. We try to respect all the differences of individual students and develop their abilities. We pursue to equalize less favourable conditions of individual students.

We desire our pupils to be able to define and express their thoughts, ideas and freshly gained knowledge. We put strong emphasis on the education of foreign languages – English as a compulsory subject from the first grade, then German, French or Russian as optional languages from the seventh grade. Our students should realize the need of foreign language knowledge and therefore want to improve themselves. This goal is associated with our effort to get involved into different forms of international cooperation.

 

We still deal with the question how to join two qualities in the education of each pupil and our own work – how to take advantage of freedom and accept our own and social responsibility. One of the biggest qualities that we can refer to our students is how to be responsible for ourselves and even for common behaviour. A human can be successful and responsible only when he or she has got a high level of qualification and is morally mature. The changes which are still surrounding us don´t give a space for passivity, intolerance, racism and xenophobia. Our school becomes a multicultural place and tries to meet up the ethnical differences. This all goes along with the civil principle of all the happenings. We´d like to have a secular liberal education according to one in the first republic – all students are equal, the only difference is in their results and behaviour.

  

Finally, I would like to express one wish towards my colleagues and parents. We should take the children as our partners (in a sensible way). We should bear in mind that they have got very good remarks, ideas and better knowledge of some areas than ours.

 

                                   

Motto: „Education – the best and the safest investment. “

Miloslav Hons, the principal