Naši žáci a žákyně opět potvrdili, že v regionu patří ke sportovní špičce, přičemž největšího úspěchu dosáhly dívky z osmých a devátých tříd.
Naše starší děvčata nenašla přemožitele nejprve na domácí půdě v okresním kole na Zadních Vinohradech, kde suverénně vybojovala první místo. Svou dominanci pak dívky potvrdily i v krajském finále na Městském stadionu v Ústí nad Labem. V konkurenci nejlepších škol z celého kraje nenechaly nikoho na pochybách, předvedly fantastické výkony a domů si odvezly opětovně zlaté medaile. O tom, jak vysoko byla nastavená laťka, svědčí i fakt, že holkám jen o malý kousek utekl postup na republikové finále.
Skvělou formu příkopských atletů potvrdili i ostatní reprezentanti školy. Mladší chlapci předvedli v okresním kole parádní výkony a zaslouženě ho vyhráli. V krajském kole v Ústí nad Labem pak v konkurenci ostatních škol vybojovali solidní sedmé místo. Pozadu nezůstali ani starší chlapci, kteří v okresním zápolení vybojovali skvělé třetí místo a odnesli si bronzové medaile. Kompletní mozaiku výsledků pak doplnily mladší dívky, které v okresním kole obsadily nepopulární čtvrtou příčku.
Všem našim mladým atletům patří obrovské poděkování za skvělou reprezentaci školy i města Chomutov.
Pavel Ďurica, učitel









